Konkurs plastyczny "Bohater książki"

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO "BOHATER  KSIĄŻKI "

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 326 „Chatka Skrzatka” w Warszawie

serdecznie zaprasza naszych Przedszkolaków wraz z Rodzicami do udziału w konkursie plastycznym „Bohater książki”

Cele konkursu:
– zainteresowanie dzieci książką,
– rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci,
– rozwijanie wyobraźni twórczej oraz kreatywności dzieci,

– zachęcanie do korzystania z przedszkolnej biblioteki,
– popularyzacja literatury dziecięcej.

Regulamin konkursu:

I Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu „Bohater książki” jest Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 326 „Chatka Skrzatka” w Warszawie
  2. Koordynatorki konkursu: mgr Katarzyna Wierzbicka (grupa Żabki), mgr Małgorzata Masiarz (grupa Misie).
  3. Konkurs adresowany jest do dzieci z wszystkich grup naszego Przedszkola oraz ich Rodziców.
  4. Konkurs rozpoczyna się 08.04.2024 r. i trwać będzie do 19.04.2024 r. Prace przynosimy do Wychowawców grup do 19 kwietnia. Po tym terminie prace nie będą uwzględniane.

II Warunki uczestnictwa

1. W konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczestników ze wszystkich grup wiekowych.
  2. Tematem przewodnim konkursu jest „Bohater książki” stworzony na podstawie  przeczytanej książeczki z biblioteki przedszkolnej. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej bohatera/bohaterkę książki wypożyczonej z biblioteki przedszkolnej. Praca może być wykonana dowolną techniką (np.: lepienie z plasteliny, gliny, formowanie z masy solnej lub papierowej, tworzenie kukiełek z różnorodnych materiałów). Każde z dzieci wykonuje tylko 1 pracę.
  3. Dzieci wypożyczają książkę z biblioteki i wykonują pracę plastyczną w domu, wspólnie z Rodzicami, a następnie przynoszą ją do Przedszkola, podpisaną imieniem
    i nazwiskiem dziecka, nazwą grupy oraz tytułem książki, na podstawie której została wykonana praca. Prace oddajemy najpóźniej do 19 kwietnia.

III Wyniki konkursu

1. Wręczenie dyplomów i upominki za udział w konkursie nastąpi
    26.04.2024 r.
  2. Wykonane prace będą umieszczone na wystawie w holu Przedszkola.
  3. Forma konkursu przewiduje dyplomy i upominki dla każdego uczestnika.

IV Uwagi końcowe

1. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Biorąc udział, Rodzic/Opiekun wyraża zgodę na warunki zawarte w regulaminie.
  2. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu
    i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
  3. Wszyscy uczestnicy zabierają swoje prace konkursowe 29-30.04.2024

Mgr Małgorzata Masiarz