Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna

Nasze przedszkole współpracuje z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi w Warszawie.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7 ul. Narbutta 65/71

Poradnia wydaje następujące rodzaje orzeczeń:

Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
(wydawane dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz niedostosowanej społecznie i zagrożonej niedostosowaniem społecznym wymagającej stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy)

- Orzeczenie o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania  przedszkolnego
(wydawane dla dzieci, których stan uniemożliwia uczęszczanie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego  zorganizowanego w szkole podstawowej)

Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania
(dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia uczęszczanie do szkoły)

Orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych
(dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim)

Opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
(dla dzieci od chwili  wykrycia  niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki w szkole)

Aktualności dotyczące funkcjonowania Poradni znajdują się pod adresem   http://www.ppp7.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 8

Poradnia jest publiczną placówką oświatową, działającą w obrębie Dzielnicy Mokotów, w części „Dolny Mokotów”. Poradnia działa w dwóch lokalach: przy ul. Stępińskiej 6/8 oraz przy ul. Kaspijskiej 16 A.

Głównym celem pracy Poradni jest udzielanie kompleksowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży oraz wspomaganie rodziców i nauczycieli w ich wychowawczych i edukacyjnych działaniach na rzecz dzieci i młodzieży.

Do zadań szczegółowych Poradni należy :

• wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, efektywności uczenia się, nabywania i rozwijania umiejętności negocjacyjnego rozwiązywania konfliktów i problemów oraz innych umiejętności z zakresu komunikacji społecznej,
  • wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji rodziny,
  • wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji szkoły,
  • pomoc uczniom w dokonywaniu wyboru kierunku kształcenia, zawodu i planowania kariery zawodowej.

Aktualności dotyczące funkcjonowania Poradni znajdują się pod adresem http://ppp8.pl